۱۰ کشور آماده حمله نظامی به ایران هستند

0

وبسایت خبری “مصرالیوم” گزارش داد: «سردار باقر زاده از فرماندهان نظامی ایران اعلام کرد که این کشور به صورت کامل بر تنگه هرمز و خلیج فارس سیطره پیدا کرده است.»

 

مصر الیوم در ادامه گزارش داد: «ایران در حالی سیطره خود را بر تنگه هرمز اعلام کرده است که این گذرگاه راهبردی مهمترین نقطه ناوبری بین المللی در خلیج [فارس] است.»

این وبسایت خبری در ادامه مدعی شد: «سیطره ایران بر تنگه هرمز و ایجاد محدودیت در این گذرگاه راهبردی و بین المللی باعث خواهد شد تا این کشور در صورت اختلال ایجاد کردن در حرکت ناوبری در تنگه هرمز خود را در مواجه با ۱۰ کشور ببیند که آماده حمله نظامی به ایران هستند.

mesralyom_strait_of_hormuz_asrino_com

مصرالیوم در ادامه افزود: «محدودیت ایجاد کردن و بستن تنگه هرمز که منبع ثروت و شکوفایی بسیاری از کشورهاست، نتایج مصیبت باری برای همه در پی خواهد داشت. شش کشور عربی شورای همکاری در کنار ایتالیا، یونان، اسپانیا و چین ۱۰ کشور هستند که در این ارتباط متضرر خواهند شد. لذا این کشورها آماده هستند تا علیه ایران وارد عمل شوند تا مبادا منافع حیاتی آنها با خطر مواجه شود.»

این خبرگزاری به این موضوع اذعان نداشت که ایران در منطقه خودش و بر سر آبراه های خود کنترل دارد و قصد اختلال در امور بقیه کشورها ندارد. درحالیکه کشورهای بیگانه با دخالت دولت های عربی همچنان در منطقه خلیج فارس جولان می دهند.

بنابراین تا زمانیکه کشورهای بیگانه در خلیج فارس حضور دارند ایران حق کنترل بر تنگه هرمز را بر خود قانونی می داند.

تنگه هرمز از آن جهت اهمیت دارد که در این باریکه، به سبب عمق کم آب در سمت کشورهای عربی و عمیق بودن آن از سمت ایران، کشتی ها می بایست از مرز آبی ایران عبور کنند.

 

 

ارسال به تلگرامدکمه اشتراک گذاری تلگرام
منبع:جام نیوز

پاسخ دهید

کد امنیتی * خطای محدودیت زمانی، لطفا کد امنیت جدید را وارد نمایید