۳۰ پهپاد قاتل در راه ناوگان هوایی / احتمال افزایش حملات

0

با افزایش اختیارات نظامیان آمریکایی به دستور اوباما، نیروی هوایی این کشور ۳۰ هواپیمای بدون سرنشین را به ناوگان هوایی خود می‌افزاید. نیروی هوایی آمریکا ۳۰ پهپاد قاتل اضافی را با قراردادی به ارزش ۳۷۰.۹ میلیارد دلار  دریافت می‌کند. این نوع هواپیماهای بدون سرنشین در حال حاضر در افغانستان، پاکستان، عراق و سوریه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ارسال این پهپادها تا ماه می سال ۲۰۱۹ میلادی تکمیل خواهد شد و این پهپاد می‌تواند بیش از ۵۰ هزار فیت (۱۵۲۴۰ متری) از سطح زمین پرواز کند و موشک و بمب‌های هدایت شونده توسط لیزر را حمل کند.

پس از همکاری شرکت نظامی رژیم صهیونیستی موسوم به «یو ویژن (UVision)» با غول تسلیحاتی آمریکایی «ریتون(Raytheon)»، ممکن است پهپاد اسرائیلی کنترل از راه دور «هیرو-۳۰» به تسلیحات نظامی آمریکا بپیوندد.

در حال حاضر این دو شرکت بزرگ تسلیحاتی به طور مشترک استفاده از این پهپاد را برای استفاده در میادین جنگ به نیروهای پیاده نظام پیشنهاد داده‌اند.

پس از تغییر ماموریت نظامی آمریکا در افغانستان در پایان سال ۲۰۱۴ میلادی و خارج کردن بیشتر نیروهای خود از این کشور، مقامات واشنگتن تصمیم گرفته‌اند تا از پهپادها در میادین جنگ استفاده کنند.

استفاده از این تکنولوژی همواره به دلیل کشتن و افزایش تلفات غیرنظامیان در افغانستان و پاکستان مورد انتقاد کارشناسان، مقامات و مردم بوده است.

مردم افغانستان و پاکستان بارها به دلیل کشتار غیرنظامیان در اثر حملات پهپادی آمریکا تظاهرات گسترده‌ای راه‌اندازی کردند.

مرکز رونامه‌نگاری تحقیقاتی انگلیس در لندن ماه گذشته گزارش کرد: «افغانستان بیش از تمام کشورهای جهان توسط هواپیماهای بدون سرنشین بمباران شده است» که این حملات در سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۳ میلادی حداقل ۱۶۷۰ بار تکرار شده است.

بر اساس این گزارش،  پس از سال ۲۰۰۱ میلادی حملات هواپیماهای بدون سرنشین تبدیل به بخشی از زندگی روزمره در افغانستان شده‌اند.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم
ارسال به تلگرامدکمه اشتراک گذاری تلگرام
  • رتبه بندی کاربران (۰ رای)
    ۰
    رتبه شما :
خلاصه
۰%
۰
عالی

پاسخ دهید

کد امنیتی * خطای محدودیت زمانی، لطفا کد امنیت جدید را وارد نمایید