عربستان نصف تهران را با یک موشک نابود می‌کند

0

گزارش مجله آمریکایی «فارین پالیسی» در اختیار داشتن این نوع موشک توسط عربستان را تأیید کرده اما دربارۀ قدرت مورد ادعا توسط کارشناس سعودی توضیحی نداده است.

به گزارش عصری‌نو به نقل از شبکه العالم، “نایف الوقاع”، کارشناس سیاسی سعودی، گفت: «موشک دی اف ۳ که عربستان در اختیار دارد می‌تواند چند کلاهک هسته‌ای را حمل کند که نوع اول آن از انواع قدیمی است و وزنش به ۲ تن می‌رسد و وزن دیگری به حدود ۳ مگاتن می‌رسد»!

الوقاع که عضو شورای دانشکدۀ نظامی ملک خالد نیز هست در یک برنامۀ تلویزیونی در ادامۀ ادعاهایش افزود: «ایران با شلیک موشک شهاب ۳ نمی‌تواند ماجراجویی کند؛ زیرا این اقدام باعث تخریب ۳-۴ خانه خواهد شد در حالی که موشک سعودی می‌تواند نصف تهران را تخریب کند.»

گفتنی است گزارش مجلۀ آمریکایی «فارین پالیسی» در اختیار داشتن این نوع موشک توسط عربستان را تأیید کرده اما دربارۀ قدرت مورد ادعا توسط کارشناس سعودی توضیحی نداده است.

عربستان در سال ۱۳۵۹، موشک‌های«DF-3» با برد متوسط را برای تقویت ارتش و با ادعای مقابله به «تهدیدهای مکرر ایران» خریداری کرد.

این موشک‌ها قادر به حمل کلاهک هسته‌ای هستند. طول آنها ۲۲.۴۷ متر، حداکثر قطرشان به ۲.۲۵ متر و وزن‌شان به ۶۵ تن می‌رسد و مسافت ۲ هزار و ۶۵۰ کیلومتر را با دقت هزار متر می‌پیمایند.

 

ارسال به تلگرامدکمه اشتراک گذاری تلگرام
منبع:جام‌نیوز

پاسخ دهید

کد امنیتی * خطای محدودیت زمانی، لطفا کد امنیت جدید را وارد نمایید