شلیک راکت نقطه‌زن جدید سپاه / تیری به چشم آمریکا

0

نیروی زمینی سپاه پاسداران در اولین روز از رزمایش شرق و مرکز کشور، راکت‌های نقطه‌زن خود را تست کرد.

مرحله اول رزمایش ۳ روزه نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با نام پیامبر اعظم ۱۱ با شعار «نمایش اقتدار و امنیت پایدار» و با رمز مقدس «یا رسول‌ الله»  صبح امروز (دوم اسفند) با حضور یگان‌های توپخانه، پدافند، پهپاد، پیاده و هوانیروز این نیرو در کویر مرکزی ایران آغاز شد و اهداف دشمن فرضی با راکت‌های پیشرفته، هوشمند و نقطه زن در کلاس‌های مختلف مورد اصابت قرار گرفت.

یکی از اقدامات صورت گرفته در این مرحله از رزمایش، شلیک راکت‌های دقیق و نقطه زن نیروی زمینی بود که توانستند اهداف را در فاصله ۱۰۰ کیلومتری مورد اصابت قرار دهند.

سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه، این شلیک‌ها را نشانه‌ای از اقتدار جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با هرگونه تجاوز زمینی ارزیابی کرد و افزود: راکت‌های هوشمند و نقطه زن در کلاس‌های مختلف با موفقیت پرتاب و مورد ارزیابی قرار گرفتند.

وی همچنین اعلام کرد که در این رزمایش، راکت‌های فجر ۵، ۴ و ۳ شلیک شده‌اند.

چندی پیش (اواخر ماه بهمن) راکت‌های هدایت شونده فجر۵ توسط وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران رونمایی شد.

این راکت‌های سوخت جامد در واقع نمونه هدایت‌پذیر فجر است که به تازگی ساخته و در اختیار یگان‌های رزم زمینی قرار گرفته‌اند.

رزمایش امنیتی – دفاعی پیامبر اعظم ۱۱ نیروی زمینی سپاه در کویر مرکزی ایران و شرق کشور تا روز چهارشنبه (چهارم اسفند) ادامه دارد و طی آن یگان‌های برگزیده این نیرو با اشراف اطلاعاتی آمادگی‌های دفاعی همه جانبه خود برای مقابله با تهدیدات متصور از سوی متجاوزین خارجی را به نمایش خواهند گذاشت.

 

ارسال به تلگرامدکمه اشتراک گذاری تلگرام
منبع:میزان

پاسخ دهید

کد امنیتی * خطای محدودیت زمانی، لطفا کد امنیت جدید را وارد نمایید