سفر به طرقبه؛ ییلاق مشهد

0

طرقبه از دیرباز یکی از معروف‌ترین نقاط ییلاقی مشهد بوده و هم اکنون نیز شاهد معروف شدن آن بین اهالی مشهد و همچنین گردشگران هستیم.

این منطقه به دلیل پوشش گیاهی انبوه، باغات میوه و همچنین آب و هوای مطبوع مورد توجه قرار گرفته، در قدیم از آن به عنوان ییلاق استفاده می‌شد و امروزه شاهد ساخت و توسعه‌ی سایتی گردشگری در آن هستیم به طوری که رستوران‌های فوق‌العاده و همچنین سایت‌های گردشگری متنوعی در آن به گردشگران و همچنین اهالی محلی این استان سرویس دهی می‌کنند.

در ادامه درباره جاذبه های گردشگری طرقبه بیشتر برایتان خواهیم گفت

طرقبه را بیشتر بشناسیم

طرقبه در فاصله‌ی ۱۸ کیلومتری از مشهد قرار گرفته است. از سمت غرب به رشته کوهستان‌های بینالود و از سمت شمال به کوه تخت رستم ختم می‌شود.

طرقبه به دلیل واقع شدن در ارتفاعات همواره منطقه‌ای پر بارش بوده و همین جریان سبب شده که در این منطقه شاهد رودها و چشمه‌های متعدد باشیم. این ناحیه در زمستان سرد و در تابستان هوایی مطبوع دارد و به همین جهت محبوبیتی خاص در بین گردشگران بدست آورده است.

از جهت دیگر طبیعت بکر و فوق العاده موجب شده که گردشگران در طول سفر خود حداقل یک بار به این منطقه سفر کنند و از طبیعت عالی طرقبه لذت ببرند. از دیگر عوامل شهرت طرقبه را می‌توان رستوران‌های تراز اول متعددی که در این منطقه موجود هستند به حساب آورد.

معروف‌ترین غذای محلی که می‌توانید در طرقبه سفارش دهید دیزی سنگی است. از جهت دیگر کباب‌های شیشلیک این منطقه شهرتی فوق العاده بین گردشگران دارد.

۱) آبشار کنگ

اگر به مشهد و طرقبه سفر کرده‌اید و به دنبال یک ماجراجویی عالی هستید می‌توانید تور طبیعت‌گردی خود را از آبشار کنگ که در ۲۸ کیلومتری مشهد واقع شده شروع کنید. این آبشار در ارتفاعات بینالود واقع شده و منظره‌ای عالی را در این منطقه به وجود آورده‌است.

روستای کنگ از جهت دیگر معماری خاصی را به نمایش گذارده خانه‌ها به صورت پلکانی بر روی هم ساخته شده‌اند. همین جریان جذابیت بصری دیگری را در اختیار توریست‌ها و گردشگران قرار می‌دهد.

۲) روستای ابرده پائین

این روستا در فاصله‌ی ۲۵ کیلومتری از شمال غربی طرقبه قرار گرفته است. این روستا از آنجا که در اعماق دره‌ای زیبا واقع شده به این نام معروف است.

پوشش گیاهی غنی و باغات میوه این دهکده را به عنوان مقصدی ییلاقی در منطقه به شهرت رسانده است. به گونه‌ای که گردشگران علاقه‌ی خاصی به گذراندن اوقات خود در این روستا دارند.

از دیگر تفریحاتی که این روستا را به عنوان مقصدی خاص به شهرت رسانده پیست‌های اسکی است که در فصل زمستان در ارتفاعات ابرده برپا می‌شود.

می‌توانید در طول سفر خود زمان یک روزه‌ای را به بازدید از این محدوده اختصاص دهید و از طبیعت فوق‌العاده رستوران‌های تراز اول، طبیعت سرسبز، رودخانه‌ها و رودها دیدن کنید. این منطقه از دیر باز یکی از محبوب‌ترین نقاط گردشگری بین اهالی مشهد و همچنین گردشگران بوده‌اند.

ارسال به تلگرامدکمه اشتراک گذاری تلگرام
منبع:همگردی

پاسخ دهید

کد امنیتی * خطای محدودیت زمانی، لطفا کد امنیت جدید را وارد نمایید