روش‌های از بین بردن موهای صورت

0

در کنار تمام درمان‌های زیبایی که برای خانم‌ها وجود دارد، شاید از بین بردن موهای صورت یکی از سخت‌ترین کارها باشد. اگر چه این کار سخت و دردناک است اما می‌توان با روش‌های ساده و ملایم نیز این کار را انجام داد.

با بررسی روش‌هایی که در این قسمت به توضیح آن‌ها می‌پردازیم، می‌توانید یکی از بهترین و مناسب‌ترین روش‌ها را برای خود انتخاب کنید.

از این روش‌ها می‌توان برای از بین بردن موهای پیشانی، گونه، بالای لب، چانه، زیر ابرو و حتی قسمت‌های دیگر بدن نیز استفاده کرد.

کندن موهای اضافی

احتمالا همه‌ی شما با این روش آشنا هستید. استفاده از موچین و کندن موهای اضافی یکی از ساده‌ترین روش‌هایی است که بسیاری از خانم‌ها از آن استفاده می‌کنند.

یکی از متخصصان پوستی ( Lavanya Krishnan, M.D ) می‌گوید: استفاده از این روش برای قسمت‌های حساس و کوچک مانند ابرو و چانه بسیار مناسب‌تر است. زیرا این قسمت‌ها حساسیت بیشتری نسبت به سایر قسمت‌های صورت دارند. او تاکید می‌کند که در استفاده از این روش باید بسیار دقیق باشید و تمام موهای صورت را با استفاده از موچین جدا کنید.


وکس کردن

یکی دیگر از روش‌های بسیار رایج و مناسب برای از بین بردن مو صورت، استفاده از وکس است. وکس، نوعی موم نرم است که پس از قرار دادن آن بر روی قسمت مورد نظر، با استفاده از پارچه‌ی نخی، موم را از روی پوست می‌کشند و به این ترتیب موهای اضافه نیز از روی صورت از بین خواهند رفت.

یک جراح زیبایی ( Michelle Yagoda) می‌گوید: در این روش به دلیل استفاده از محصولات موضعی، ممکن است حساسیت‌هایی را برای پوست به‌همراه داشته باشد و یا با استفاده‌ی غیر اصولی از این روش ممکن است فولیکول‌های صورت آسیب ببینند. قبل از انجام این روش، یک مرکز اپیلاسیون معتبر و بهداشتی را شناسایی کنید.


تراشیدن موها ( Shaving )

اگرچه این روش برای خانم‌ها به‌ندرت کاربرد دارد اما بسیاری از خانم‌ها تمایل دارند تا با استفاده از این روش موهای صورت خود را از بین ببرند. شاید شما هم شنیده باشید که تراشیدن موها باعث می‌شود تا موها ضخیم‌تر رشد کنند اما باید گفت که این یک باور اشتباه است!

موها پس از تراشیده شدن به صورت متراکم رشد می‌کنند و همین دلیل سبب می‌شود تا احساس کنید موها ضخیم‌تر و یا پررنگ‌تر شده‌اند.

قبل از استفاده از این روش، ایمنی و نظافت را رعایت کنید و بهتر است قبل از شیو کردن موها، دوش بگیرید و با استفاده از یک روغن مناسب پوست صورت را مرطوب نمایید. بهتر است این کار توسط یک فرد ماهر انجام شود تا آسیب و حساسیتی برای پوست ایجاد نشود.


بند انداختن

این روش یکی از روش‌های معمول در کشورهای آسیایی و خاورمیانه است. در این روش با استفاده از نخ باریک و حرکت دادن آن بر روی صورت موهای اضافه را از روی پوست جدا می‌کنند. البته انجام این کار نیز نیاز به مهارت خاصی دارد.

با استفاده از این روش نیز موهای صورت، از ریشه خارج می‌شوند و می‌توان از آن برای تمام قسمت‌های صورت استفاده کرد. اگر برای استفاده از این روش آموزشی ندیده‌اید بهتر است به سالن‌ها و آرایشگاه‌های مخصوص مراجعه کنید.


کرم‌های موضعی و موبر

این کرم‌ها معمولا در داروخانه‌ها و مراکز فروش محصولات آرایشی و بهداشتی فروخته می‌شود. کرم‌هایی که دارای رایحه‌های مختلف بوده و می‌توان از آن‌ها برای از بین بردن موهای صورت استفاده کرد. روش استفاده از این کرم‌ها نیز بسیار ساده است و می‌توانید به‌سادگی و در منزل از آن استفاده کنید.

این کرم‌ها حاوی ترکیبات شیمیایی مختلفی هستند و استفاده از آن بر روی پوست، باعث تضعیف کراتین مو شده و سپس به جدا شدن مو از سطح پوست منجر می‌شود.

قبل از استفاده از این کرم‌ها، باید به دستورالعمل آن توجه کنید. قبل از استفاده، آن را بر روی قسمت کوچکی از پوست امتحان کنید تا اگر حساسیتی به آن داشتید، از مصرف آن بر روی صورت خودداری نمایید.


لیزر موهای صورت

اگر می‌خواهید از روشی استفاده کنید که اثر دائمی داشته باشد، لیزر موها بهترین گزینه خواهد بود. در این روش، معمولا از نور برای از بین بردن موهای صورت استفاده می‌شود. نور به‌طور کامل توسط پوست جذب می‌شود، سپس به حرارت تبدیل شده و باعث می‌شود تا فولیکول‌های مو را از بین می‌برد.

این روش برای کسانی که دارای موهای نازک هستند بسیار مناسب است و ممکن است به ۳ تا ۴ جلسه نیاز داشته باشد. علاوه‌براین هزینه‌ی این روش نیز نسبت به سایر روش‌ها بسیار بیشتر است.


الکترولیز

در این روش با استفاده از جریان برق، موهای اضافی صورت را از بین می‌برند. الکترولیز، گرما را بر روی فولیکول‌های مو متمرکز می‌کند و برای مدت زمان مشخصی، مانع از رشد مجدد موها می‌شود.

این روش برای کسانی که می‌خواهند موهای زائد را از بین ببرند اما پوست آن‌ها نسبت به لیزر حساس است، بسیار مناسب خواهد بود.

ارسال به تلگرامدکمه اشتراک گذاری تلگرام
منبع:زیبامون

پاسخ دهید

کد امنیتی * خطای محدودیت زمانی، لطفا کد امنیت جدید را وارد نمایید