دره جوشان اوواکودانی و تخم‌مرغ سیاه

0

کل منطقه دره جوشان اوواکودانی در ژاپن بوی شدید تخم‌مرغ فاسد می‌دهد اما این‌ها همان تخم مرغ‌هایی هستند که گردشگرانی که برای بازدید دره می‌آیند، به دنبال آن هستند.

اوواکودانی یا دره جوشان بزرگ در ژاپن را می‌توان به سختی یک نقطه ایده‌آل توریستی دانست. این دهانه آتشفشانی حدود سه هزار سال پیش به دنبال فوران بزرگ کوه هاکون شکل گرفت.

دره جوشان هنوز با استخرهای جوشان آب غنی از گوگرد و منافذ بزرگی که از آن‌ها بخار و دودهای آتشفشانی مثل سولفیدهیدروژن و دی‌اکسیدگوگرد خارج می‌شود، فعال است. کل منطقه بوی شدید تخم مرغ فاسد می‌دهد اما این‌ها همان تخم‌مرغ‌هایی هستند که گردشگرانی که برای بازدید دره می‌آیند، به دنبال آن هستند.

تخم مرغ های سیاه درواقع تخم مرغ های معمولی هستند که در آب داغ طبیعی این استخرها جوشانده و آب‌پز شده اند. گوگرد موجود در آب تخم مرغ ها را سیاه می‌کند و بوی عجیب و غریبی به آن‌ها می‌دهد. مردم محلی می‌گویند مصرف یکی از این تخم مرغ ها می‌تواند عمر فرد را تا هفت سال طولانی‌تر کند. و با خوردن دو تخم مرغ ۱۴ سال دیگر بر زندگی‌تان افزوده می‌شود.

تخم مرغ ها بالای تپه جوشانده می‌شوند که بازدیدکنندگان می‌توانند با چند کیلومتر پیاده‌روی یا با تله کابین به آنجا برسند. از این نقطه می‌توانید منظره تماشایی کوه فوجی را نیز ببینید. تخم مرغ ها همان جا در کنار چشمه‌هایی که جوشانده و فروخته می‌شوند خورده می‌شوند.

میزهای کوچکی برای خوردن این تخم مرغ ها وجود دارد. تخم مرغ های سیاه در هاکون ژاپن مشهور هستند و کسی که از این دره دیدن می‌کند حتما آن را امتحان می کند. همچنین آن‌ها در بسیاری از مغازه‌های اطراف شهر در بسته‌های شش‌تایی به قیمت ۵۰۰ ین فروخته می‌شوند.

ارسال به تلگرامدکمه اشتراک گذاری تلگرام
منبع:برترین

پاسخ دهید

کد امنیتی * خطای محدودیت زمانی، لطفا کد امنیت جدید را وارد نمایید