جزیره عشاق کجاست؟

0

قلب, شکلی است که نشانه عشق شناخته می شود و عاشقان برای بیان عشق عمیقشان از هر چیزی که قلب شکل باشد استفاده می کنند. حال چه بهتر که طبیعت نیز با آنها همکاری کند. برخی عوارض بر روی کره زمین نیز این بهانه را برای عشاق فراهم کرده است.چند نمونه از آنها جزایر طبیعی هستند که بنا بر شکل زیبایشان محل ابراز عشق و علاقه شده اند.

جزیره گالشنژاک – کرواسی

galesnjak-1024x637

جزیره ی قلب شکل گالشنژاک در نزدیکی شهر تورانژ کرواسی به دلیل شکل زیبا و طبیعی خود به جزیره عشاق شناخته می شود

این جزیره یکی از انگشت شمار عوارض طبیعی قلب بر روی زمین است شکل خاص جزیره عشاق را نخستین بار دریانورد مورد علاقه ناپلئون به نام شارل فرانسیس بوتمپ-بوپره در قرن نوزدهم به روی نقشه آورد، اما پس از آن‌که تصاویر بهتری از آن در سال ۲۰۰۹میلادی  به وسیله گوگل‌مپ تهیه شد، به شهرت جهانی رسید.

این جزیره امروزه به جزیره عشق یا جزیره عشاق معروف شده است.
این جزیره در مختصات ۴۳٫۹۷۸درجه شمالی و ۱۵٫۲۵درجه شرقی واقع شده و قطر آن ۵۰۰متر و طول ساحل آن ۱٫۵۵کیلومتر است و بلندترین بخش آن ۳۶متر از سطح آب ارتفاع دارد.


جزیره کوچک مرجانی – استرالیا

heart-shaped-island-reef-australia

خارج از جزایر Whitsunday در استرالیا یک جزیره قلبی شکل کوچکی وجود دارد که به طور طبیعی شکل گرفته و در سطح آب به شکل قلب ظاهر شده است. این جزیره کوچک مرجانی را فقط می توان از آسمان مشاهده و تحسین کرد؛ چون غواصی کردن، یا رفتن به روی آن و هر نوع عمل مشابه ممنوع است که همین امر باعث شده که برای گرفتن تصاویر از بالا و یا پیشنهادات ازدواج، این جزیره از محبوبیت زیادی برخوردار باشد. متاسفانه استرالیا برای توسعه جزایر مرجانی خود در جزیره اصلی در نزدیکی Whitsunday، برنامه هایی در پیش گرفته است که ممکن است زندگی این جزیره را در سال های آتی به خطر اندازد.


Isla Corazón جزیره قلبی شکل – آرژانتین

Isla-Corazon-Argentina

این جزیره جنگلی که بر روی آب های یخ دریاچه ماسکاردی در آرژانتین قرار گرفته است؛ شکل زیبایی از قلب را به خود گرفته است. بسیاری از افرادی که بر روی رودخانه کایاک سواری میکنند؛ در اینجا برای گرفتن عکس، رد و بدل کردن عاشقانه ها توقف می کنند و خاطراتی از خود در یکی از زیباترین جزایر دنیا به جا می گذارند.

منبع:ارگ توریسم

followusontelegrameng

  • رتبه بندی کاربران (۰ رای)
    ۰
    رتبه شما :
خلاصه
۰%
۰
عالی

پاسخ دهید

کد امنیتی * خطای محدودیت زمانی، لطفا کد امنیت جدید را وارد نمایید