بیشترشدن قدرت ایران در دوران روحانی

0

فری بیکن: مقامات ایرانی ماه گذشته اعلام کردند بودجه دفاعی ایران ۱۴۵ درصد در دوره ریاست‌جمهوری «حسن روحانی» افزایش یافته و ارتش ایران شاهد یک سری تلاش‌های گسترده برای تغییر ساختار با هدف تبدیل آن به یک نیروی پیشتاز بوده است.

برخی منابع امنیت ملی آمریکا در کنگره با مطرح کردن این ادعا که ایران میلیاردها دلار پول نقدی را که بواسطه توافق هسته‌ای (برجام) دریافت کرده برای تقویت قوای نظامی خود به منظور تبدیل نیروهای نظامی جمهوری اسلامی به یک «نیروی عظیم تهاجمی» استفاده می‌کند، ابراز نگرانی کرده‌اند.

بنا بر گزارش «فری بیکن»، برخی گزارش‌های منطقه‌ای از این امر حکایت دارد که مقامات ایرانی ماه گذشته اعلام کردند بودجه دفاعی ایران ۱۴۵ درصد در دوره ریاست‌جمهوری «حسن روحانی» رئیس‌جمهوری فعلی ایران افزایش یافته و ارتش ایران شاهد یک سری تلاش‌های گسترده برای تغییر ساختار با هدف تبدیل آن به یک نیروی پیشتاز بوده است.

این گزارش همچنین می‌افزاید: «رهبران ایران اعلام کرده‌اند که از زمان اجرای توافق برجام بخش بزرگی از پول‌های دریافت شده تحت توافق هسته‌ای را برای تأمین بودجه خرید تجهیزات و دیگر مهمات نظامی هزینه کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، اعضای ارشد کنگره آمریکا و مقامات آمریکایی در پرونده هسته‌ای ایران مدعی شده‌اند «دست‌کم بخشی از مبلغ ۱.۷ میلیارد دلار پول پرداخت شده به ایران برای حمایت از تروریسم در خاورمیانه مورد استفاده قرار گرفته است».

«شان دافی» نماینده جمهوریخواه ویسکانسین در کنگره آمریکا اعلام کرد که «باراک اوباما مسیر ایران را بیش از اندازه با سرعت هموار کرد زمانی که این توافق هسته‌ای فاجعه‌بار را به آنها تقدیم کرد و در کنار آن ۱.۷ میلیارد دلار به این کشور پرداخت کرد که این مبلغ می‌تواند به ارتش ایران کمک کرده باشد. بنابراین جای تعجب ندارد که اصلی ترین حامی تروریسم تا این اندازه جرأت داشته باشد که در منطقه تهاجمی‌تر رفتار کند».

ارسال به تلگرامدکمه اشتراک گذاری تلگرام
منبع:فارس‌نیوز

پاسخ دهید

کد امنیتی * خطای محدودیت زمانی، لطفا کد امنیت جدید را وارد نمایید